Je v poriadku, keď trojmesačné dieťa spí v noci 10 - 11,5 hodín bez jedla?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

mám trojmesační plne dojčené dieťa, ktoré celkom dosť spí.

Do akej miery je to v poriadku?

Naša pediatrička mi nedala jednoznačnú odpoveď. Dieťa spí v noci 10 - 11,5 hodín vkuse bez jedla. Potom sa napapá a spí ďalšie 2 - 3 hodiny. Cez deň sa kŕmi 6 - 7x a medzitým spí 4 - 5x denne po 30 minút, max. hodinu. Novorodeneckú žltačku dcérka nemala, hodnoty mala v norme .

Môže to byt jej povaha?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťatko pekne priberá, nebudila by som ju na kojenia. Aj keď nie je to pre dojčené detičky typické, aby v takomto mladom veku prespali také dlhé epizódy.

Ak však ako píšete dcérka je inak v poriadku, zaujíma sa o svet okolo, sleduje, psychomotoricky napreduje a priberá, tak jej režim nenarúšajte (on sa pravdepodobne časom naruší aj sám).

Zatiaľ asi buďte rada ako to je, skôr mávam otázky ako docieliť, aby dieťatko spalo, na ktoré sa mimochodom nedá odpovedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas