Je v poriadku, keď sa trojmesačnému synovi zrastá fontanela?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

môjmu trojmesačnému synovi zrastá fonatela.

Je to v poriadku?

Doktorka vravela, že prospieva nad normu, vyzerá ako 4 - 5 mesačný.

Ďakujem

Dobrý deň,

fontanela sa kontroluje. Niektoré detičky v tomto veku ju majú iba na špičku prsta, čo však nie je problém, ak je stále aspoň sčasti prítomná. Dôležité je, aby hlavička rástla, čo kontroluje pediater meraním na každej poradni.

Stav musíte konzultovať s Vašou pani doktorkou, ktorá synčeka vyšetruje. Tá sa podľa uváženia rozhodne, či je potrebné neurologické vyšetrenie, alebo je všetko v poriadku a dieťatko nebude nikam odosielať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas