Je v poriadku, keď sa 5 mesačný synček strašne potí na hlavičke?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

môj 5 mesačný synček sa strašne potí na hlavičke. Uspávam ho tak, že ležká pri mne, sme k sebe otočení a ťapkám ho po riťke. Kým ho uspím, má úplne mokrú hlavičku, ako keby som ho kúpala. Aj keď cestujeme a je v autosedačke, tak hlávku má vzadu mokrú.

Doma nemáme extra teplo, myslím, že také normálne bytové teploty. Ešte ani nekúrime.

Ako ho máme obliekať na noc, keď nám s manželom je chladnejšie a on má pod hlávkou mokrý fľak?

Je to normálne, že sa takto potí?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto pri uspávaní je to bežné. Nebrala by som to ako potencionálny problém z medicínskej stránky. Treba ho obliecť menej, nakoľko sa potí. Možno nejaký materiál merino.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas