Je v poriadku, keď sa 5 mesačné dieťa ťahá do sedu?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 5 mesačnej dcérky, ktorá sa z chrbta ťahá do sedu. Ako keby robila brušáky a nerváči pritom.

Neťaháme ju do sedu za ručičky. Občas taký polosed na kolenách, nie na dlho. Už sa pretáča z chrbta na bruško a raz sa jej podarilo aj z bruška na chrbát.

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, nie je to v poriadku. Takýto pohyb nie je žiaduci, určite ju v tom nepodporujte. Zapája svaly, ktoré by zapájať nemala.

Do sedu sa dostane z inej polohy, určite nie z ľahu (zo šikmého sedu).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas