Je v poriadku, keď sa 5 mesačná dcérka ešte nepretáča z chrbta na brucho?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

mám 5 mesačnú dcérku, ktorá sa ešte nepretáča z chrbta na brucho. Snažila sa vytáčať a neislo sa pretočiť, ale nerobí to stále. Keď je na bruchu, tak väčšinou sa naťahuje za hračkami. Všimla som si, že dvíha nohy pod zadok a akože vyvyšuje zadok.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide na boky, k pretočeniu príde čo chvíľa. Vyzerá ako by chcela ísť na 4, na čo však ešte nemá vyvinuté svalstvo.

Úprimne Vám neviem povedať či ide o dobrý pohybový vzorec, v ktorom by ste mali dieťa podporovať. Skúste kontaktovať nejakého detského fyzioterapeuta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas