Je v poriadku, keď ročné dieťa nenapodobňuje gestá a neopakuje slabiky?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho ročného syna. I napriek každodennému ukazovaniu nevie, resp. nechce robiť ťap ťap a ani pa pa. Neopakuje slabiky. Napr. bee, hav hav, alebo pri autíčkach brrrm...

Bľaboce len mamama, resp. mama, tatata, tata. To je všetko. Po pohybovej stránke je veľmi šikovný, krásne štvornožkuje, sedí, stavia sa o všetko.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nateraz spravil skôr pokroky v motorike, tak slovná zásoba nabehne neskôr. V tomto veku už prvé slová a gestá prichádzajú.

Vzhľadom k ostatnému PMV by som z toho zatiaľ nerobila žiadneho strašiaka. Myslím, že Váš synček chce len čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas