Je v poriadku, keď mesačné bábo papá každé dve hodiny?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

mám mesačnú dcérku, ktorá je na umelom mlieku. Od narodenia pribrala 1,5 kg. Pediatrička vravela, že maximum je cca 900 gramov. Medzi kŕmením mám dodržiavať odstup aspoň 3 hodiny.

Je to však nemožné. Nepomáha voda, ani cumeľ, ani spievanie, kočíkovanie a ani hračky. Dcérka si cmúľa ruku. Keď začne plakať, tak je až fialová. Nemôžem jej nedať jesť. Takže papá každé dve hodiny. Výnimočne raz za čas papá každé 3 - 4 hodiny.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mesačné dieťa nemá prečo piť vodu, stačí mu mlieko!

Či to je v poriadku? Ste v šestonedelí, je to obdobie počas ktorého si matka a dieťa spoločne nastavujú režim a nie vždy to ide hneď ideálne knižkovo. Musíte si nájsť cestu ako intervaly predlžovať, určite aj kvôli Vášmu psychickému zdraviu.

Síce veľmi priberá, ale skúsila by som dočasne teda mierne zvýšiť dávku mliečka, aby sa nasýtila na dlhší čas. Potom si už na tento rozostup zvykne a zasa sa vrátite k dávke aká je odporúčaná na jej váhu.

Veľa šťastia!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas