Je v poriadku, keď má dieťa teplotu počas užívania antibiotík?

Zodpovedané
28. feb 2020

Dobrý deň,

minulý piatok sme boli u lekárky s tým, že moja 17 mesačná dcéra mala teploty nad 38,8°C a kašeľ. Pani doktorka povedala, že je to zápal priedušiek. Dala jej Klacid a Ventolin. Potom teploty ustúpili, ale od utorka sú znova. Stále večer, v noci a ráno má nad 38°C a je nespokojná. Kašeľ sa nezhoršil.

Problém je, že naša pani doktorka má dovolenku a zastupujúca tam tiež nie je každý deň.

Mám to riešiť, alebo počkať kým doberie antibiotiká?

Čo to naznačuje?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť o viacero alternatív.

Napríklad mohla do tohto ochorenia dostať teraz nové (virózu), kvôli čomu teplotuje, ďalej naopak mohlo ísť najprv o virózu (ak sa nerobilo CRP, tak to nevieme). A teda ATB boli zbytočné a teraz napríklad na to mohla "nasadnúť" baktéria, alebo iný vírus spôsobujúci nové akútne ochorenie, alebo išlo o virózu od začiatku a chvíľu bolo lepšie a teraz teplotuje zasa.

Je vhodné vyšetrenie lekárom, najmä takto pred víkendom, aby ste vedeli na čom ste.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas