Je v poriadku, keď je dcérka už dva týždne po očkovaní stále vysypaná?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka mala pred 3 týždňami očkovanie MMR + Varivax a už 2 týždne má vyrážky, ktoré vôbec neustupujú. Mám pocit, že sú stále rovnaké. Má ich na tých istých miestach, takže nezmizli a nevyhodili sa jej nové.

Je to v poriadku?

Stretli ste sa už s tým, že by vyrážky po očkovaní do pár dní nezmizli?

Koľko to ešte môže trvať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, vyzerá to ako reakcia na očkovanie. Zvyčajne odzneje do mesiaca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas