Je v poriadku, keď dvojročnú dcéru budím ráno o ôsmej?

Zodpovedané
9. mar 2021

Dobrý deň,

mám dvojročnú dcérku, ktorú každé ráno budím o ôsmej. Ona by si určite ešte pospala, ale ak by som ju nechala, tak ma potom problém s obedňajším zaspávaním. Spinká celú noc, budí sa len na cumeľ.

Na obed zaspáva približne o 12:30. A potom ju zase budím najneskôr o 14:30, tiež preto, aby večer okolo 21:00 už spala.

Mám z toho trošku výčitky, ale keď to tak robím, tak väčšinou nemá problém s večerným zaspávaním.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

absolútne súhlasím s Vaším postupom.

Musíte robiť tak, aby ste boli spokojné obe, aj Vy aj dcérka a tak postupujete. Nevidím na tom absolútne nič zlé, ale Vašim výčitkám rozumiem. Sú však neopodstatnené.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas