Je v poriadku, keď dvojročná dcéra má stolicu každé 2 - 3 dni?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

dvojročná dcéra máva posledné dva mesiace stolicu len každé 2 - 3 dni. Stolica sa mi nezdá tvrdá, nemá pri utieraní krv a nesťažuje sa na žiadne bolenie bruška. Tie dva dni sa ani len nesnaží kakať, že by tlačila. Ten tretí deň sa vykaká ale ide jej to trochu ťažšie. Kaká do plienky, do nočníka odmieta a ani ju do toho nenútime.

Tekutín vypije dosť, vyše litra vody a čaju denne, mlieko odmieta. Denne dávame Probiofix. Má v strave menej ovocia, lebo ho momentálne odmieta, obdobne ovsenú kašu.

Máme to riešiť niekde u špecialistu, alebo počkať a skúšať viac toho ovocia?

Čo máme pridať do stravy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je dcérka spokojná, tak nie je to vôbec problém, že kaká každé 3 dni.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas