Je v poriadku, keď dvojmesačné bábätko nie je spokojné v polohe na brušku?

Zodpovedané
20. máj 2021

Dobrý deň,

moje dvojmesačné bábätko je mrzuté v polohe na brušku. Niekedy sa krásne snaží, hlavičku zdvihne a aj otočí do strán. No väčšinou sa len jeduje, plače a nechce spolupracovať.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

rehabilitační pracovníci čoraz častejšie nabádajú k tomu, že ak dieťatko nechce byť na brušku, je to dôsledok niečoho - diastáza alebo iné. Dá sa to odstrániť ľahkými cvičeniami a tak podporiť psychomotoriku dieťatka.

Preto odporúčam konzultáciu s rehabilitačným centrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas