Je v poriadku, keď 9 mesačný synček má po prekonaní Covid-19 stále uzlinky?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

môj 9 mesačný synček prekonal Covid-19 ako trojmesačný. Okrem teploty a hnačky sa mu na hlavičke vzadu ako začínajú vlásky spravili uzlinky na jednej strane a presne v tom istom mieste na druhej strane druhá.

Je to normálne, že hrčky nezmizli ani po 6 mesiacoch po prekonaní choroby?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, uzliny bývajú aj dlho dlho po prekonaní ochorení dýchacieho traktu stále zväčšené. Nedá sa to nejako urýchliť. Každý organizmus to má trošku inak.

Je možné, že danej veľkosti už budú stále a ako bude rásť, tak budú menej viditeľné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas