Je v poriadku, keď 6 mesačné dieťa má zovreté rúčky?

Zodpovedané
16. aug 2019

Dobrý deň,

môj 6 mesačný syn má v polohe na brušku stale rúčky v pästi. Už sa aj zdvíha na ruky a stále ich ma zovreté. Občas ich má jemne polootvorené. Naša pediatrička na to nevravela nič. Ja si však myslím, že by ich už mal mať otvorené. V polohe na chrbte je všetko v poriadku.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak Vaša detská lekárka, ktorá dieťa pozná a vyšetrila berie tento stav ako normálny v kontexte s ostatnou psychomotorikou dieťatka, tak sa netreba obávať.

V polohe na brušku sa synčekovi asi ešte nepáči 100%ne, ale časom sa to zlepší.

V polohe na chrbátiku je všetko v poriadku, aj sa načahuje za hračkami? Má náznaky chytania hračiek? Ak áno, nebojte sa, je to iba otázka času kedy bude mať vystreté rúčky aj v polohe na brušku.

Každopádne ak by sa to nelepšilo, boli by vhodné rehabilitácie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas