Je v poriadku, keď 6 mesačné bábo dlhšie neciká?

Zodpovedané
22. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 6 mesačného syna, ktorý dnes od obedného spánku necikal. A to je skoro polnoc.

Keď som ho išla večer kúpať, tak mal suchú plienku. Necikal ani počas kúpania. Celý čas je veselý, hravý, usmievavý, pekne sa dojčí. Do obedného spánku aj normálne cikal. Moč mal priesvitný.

Sliznicu má normálnu, bruško ho nebolí, teplotu nemá.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite to nie je normálne, dieťa má mať denne mokrých 5 - 8 plienok, cikať má cca každé 4 hodiny.

Ak neciká 12 hodín, tak nie je to normálny stav.

Je zvláštne, že má takýto stav keď nevracia, zvýšene nekaká, normálne sa dojčí a reaguje primerane, bez zmeny a bruško je mäkké, nie nafúknuté.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas