Je v poriadku, keď 5 mesačný syn má od narodenia zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

synček má 5 mesiacov a už od narodenia máva zvýšenú teplotu. Nič iné mu nie je. Na hlavičke je vždy teplejší ako na zvyšku tela. Bezdotykovým teplomerom mu bežne namerám aj 37,9°C. Po odmeraní v konečníku a odčítaní pol stupňa máva 37,2°C.

Je to v poriadku?

Spomenula som to pediatričke a nevenovala tomu pozornosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

riaďte sa iba teplotou rektálnou. V takom prípade (bez prítomnosti chorobných priznakov) je takáto zvýšená teplota 37,2°C pre dojča normálna a nemusí znamenať žiaden chorobný príznak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas