Je v poriadku, keď 5 mesačné dieťa vypije menej mlieka ako píšu na krabici?

Zodpovedané
31. jan 2021

Dobrý deň,

moja 5 mesačná dcéra vypije Kendamil mlieko 90 - 100 ml. Občas 110 ml na jednu dávku. Toto mliečko je vraj z plnotučného kravského mlieka, takže nie je odtučnené. Na krabici píšu, že dieťa v takomto veku by malo vypiť až okolo 180 ml.

Od narodenia pije pomenej, ale pekne prosperuje. Rastie, priberá, po napapaní je spokojná, usmievavá. Vždy jej to stačí a viac mlieka na dávku do nej nedostanem. Momentálne má 5 mesiacov a okolo 6330 gramov.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku, ak dieťatko tak pekne prospieva.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas