Je v poriadku, keď 5,5 mesačná dcéra má zrastenú fontanelu?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má 5,5 mesiaca a už má zrastenú fontanelu. Hlávka jej rastie. Naša pediatrička povedala, že niektorým deťom sa zrastie skôr a iným neskôr. Vraj je všetko v poriadku.

Je to podľa Vás v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

fontanela sa klasicky uzatvára plus - mínus pár mesiacov okolo 1. roka. Takýto skorší uzáver fontanely občas býva.

Je nutné starostlivo sledovať rast hlavičky a psychomotorický vývin Vašej dcérky. Ak bude všetko v norme, nie je potrebné špeciálne vyšetrenie. V prípade odchýlok je vhodné neurologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas