Je v poriadku, keď 2,5 ročné dieťa nerozpráva?

Zodpovedané
26. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom krstného syna, ktorý má 2,5 roka a ešte nerozpráva. Povie mama a nie. Nič ho nebaví, hrá sa len s autíčkami. Kamarátka je z toho nešťastná a nevie, či je to problém. Malý veľmi slintá a už má všetky zuby vonku.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

dvojročné dieťa by malo rozprávať už v náznakoch krátkych viet, v poriadku to nie je.

Samozrejme sú deti, ktoré začnú rozprávať neskôr, ale aby sa nič nezanedbalo, je nutné ORL vyšetrenie, neurológia.

Ak sa vylúčia nejaké patológie tu, tak začať s intenzívnou logopedickou intervenciou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas