Je v poriadku, keď 15 mesačnému synovi nejde stiahnuť predkožka?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

môjmu 15 mesačnému synovi nejde ani o kúsok stiahnuť predkožka.

Doktorka ju naposledy kontrolovala ako 11 mesačnému a hovorila, že drží pevne a treba skúšať. Mňa to však začína znepokojovať. Teraz pri 15 mesačnej prehliadke nekontrolovala.

Je to v tomto veku ešte v norme?

Syna chcem dať zaočkovať proti ovčím kiahňam i napriek tomu, že nám to naša doktorka neodporúča. Hovorila, že ho potom treba dať zaočkovať proti tuberkulóze.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie ovčích kiahní a tuberkolózy spolu nesúvisí. Osobne som veľmi za očkovanie proti kiahňam a rodičov v ňom podporujem, ak sa tak rozhodnú.

Sťahovanie predkožky je proces, pri ktorom je rodič sprevádzajúci. Do 3 rokov sa postupne predkožka uvoľňuje a rodič sťahuje iba toľko koľko ide, aby nedošlo k natrhnutiam a jazvičkám. Je to teda nateraz v poriadku, pokračujte v pokusoch.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas