Je v poriadku hlien v plienke 3-týždňového bábätka?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

dcérka má 3 týždne a našla som jej hlien v plienke. Je plné dojčená. Musela som ju v nemocnici dokrmovať UM a ešte aj pár dní doma, lebo stratila vyše 12% váhy po pôrode. Ale teraz už pekne priberá, asi 100 g za týždeň. Až teraz sa dostala na pôrodnú váhu.

Stolica má takú normálnu zrniečkovú konzistenciu, ale je skôr zelená. Plus ten hlien. Kaká pomerne často, skoro po každom dojčení.

Je ten hlien normálny?

Inak ju nič podľa mňa nebolí, neplače veľa. Ten hlien tam je už dlhšie.

Z čoho to môže mať?

Ďakujem

Dobrý deň,

hlien v stolici je často u detí prítomný a ak nie sú iné problémy (bolesti bruška, nemožnosť vyprázdniť sa, krv v stolice, vracanie, nepriberanie), tak sa nepovažuje za chorobný príznak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas