Je uzavretá fontanela v 3 mesiacoch dôvod na obavu?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

dnes sme boli na poradni, synček má 3 mesiace a že už má dosť uzavretú veľkú fontanelku ale hlavička stále pekne rastie. Neviem akú mal pri narodení ale bol maličký, len 2000 gramov, 47 cm teraz ma 5000 gramov a 58 cm a hlavičku obvod 39.

Je dôvod na obavy?

Smejká sa, vníma, drží hlavičku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

treba sledovať rast hlavy naďalej. Neviem, čo znamená mať dosť uzavretú fontanelku. Ak je otvorená aj na špičku prsta, v takom stave môže byť aj mesiace... takže sledovať rast hlavičky, psychomotoriku. Nemusíte mať nateraz obavy, všetko sa odsleduje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas