Je u 10-mesačného dieťaťa v poriadku náhodné kývanie hlavou?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

10-mesačná dcérka v posledných týždňoch často kýva hlavičkou z boka na bok, ako keď hovoríme "nie". Ona to však robí kedykoľvek počas hry. Pri štvornožkovaní zastane, urobí to a ide ďalej. Nestretla som sa s tým ešte u iných detí. Postupne jej ukazujeme, čo sa môže a čo nie a zapájame pritom aj gestá.

Je to prejav toho, že sa učí komunikovať?

Môže to byť znak nejakého problému?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nejaví žiadne iné abnormálne formy správania, tak skôr by som to hodnotila ako niečo v psychomotorike. Niečo, čo sa naučila a robí to ako naučenú formu pohybu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas