Je tmavozelená stolica u mesačného dieťatka v poriadku?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý deň,

mám mesačnú dcérku, ktorá pije umelé mlieko. Prvé dva týždne som kojila a malá mala stolicu pekne žltú ako praženicu. Najprv sme dávali UM značky Hami, ale to ju zapieklo. Preto sme ako ďalšie zvolili Bebu sensitive proti zápcham. Bruško ju síce neboli, ale zmenila sa stolica. Je tmavozelená a zapáchajúca.

Je to v poriadku, alebo máme skúšať ďalšie mliečko?

Vybraté som mala Hipp, to bolo prvé, čo sme skúšali. Ale 10 minút po vypití plakala od bolesti, takže usudzujem, že nesadlo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

farba stolice nie je problémom. U detí je často tmavozelená.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas