Je táto vyrážka alergia na ovocie?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý deň,

moja 4,5 ročná dcéra ráno vstala s takouto vyrážkou. Manžel išiel s fotkami k našej pani doktorke a tá povedala, že je to potravinová alergia. Predpísala jej 3x denne 20 kvapiek Fenistilu a čierne uhlie.

Dcérka doma po škôlke večerala len cviklovú polievku. V škôlke jedli kiwi a mandarínky.

Môže to mať reakciu na ovocie zo škôlky?

Kiwi aj mandarínky samozrejme už jedla viackrát.

Môže sa jednať o alergiu na niektoré ovocie alebo na postrek?

Je potrebná návšteva alergológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné sa objednať na alergológiu.

Nedá sa povedať na čo je reakcia, na to sú potrebné krvné testy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas