Je stolica môjho trojmesačného syna problémová?

Zodpovedané
3. aug 2019

Dobrý deň,

môj trojmesačný syn pije umelé mlieko a máva tri druhy stolice v plienke. Ako prvé vyllačí hustejšie. Konzistencia ako plastelína. Potom čosi ako praženička. A nakoniec niečo redšie a mazľavé.

Dnes mal v tom mazľavom tmavohnedý hlien. Trpí plynatosťou. Často sa pučí a jeduje, potom si prdne a uľaví sa mu. Niekedy sa mi hádže na rukách a ja mám pocit, že ho bolí bruško. Užíva probiotiká.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hlieny v stolici nie sú problémom. Problémom býva iba ak je hlien s prímesou krvi. Nakoľko stolica odchádza spontánne, synček prospieva, nevracia, nie je problémom, že ku koncu je redšia.

Okrem probiotík dávajte aj Espumisan alebo Sab simplex - taktiež dlhodobo, nemá nežiadúce účinky a detičkám veľmi uľahčuje problémy s plynatosťou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas