Je stolica môjho 7-mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra ma 7 mesiacov a od 5,5 mesiaca dostáva príkrmy. Ráno mlieko, potom ovocie, na obed mäso a zelenina, potom do večera mlieko, v noci 2x mlieko.

Doteraz bola dojčená, ale posledné 2 týždne je výhradne na umelom mlieku Nutrilon Comfort and Colics 2.

Trápi nás stolica. Bolesti pri tlaku na stolicu nemá, prospieva, stolica je raz za dva dni. Len tá farba a konzistencia sa mi nepozdáva. Iné tekutiny ako umelé mlieko do nej nedostanem. Vodu, čaj, šťavy vypľúva.

Je jej stolica v poriadku?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke, prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

pokiaľ klasicky prospieva a nemá žiadne potiaže, tak aj takáto farba a konzistencia stolice sú v poriadku.

Nasadila by som k UM do roka aj probiotiká Probiofix Imun Baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas