Je slabý pitný režim u šesťmesačného dieťaťa problém?

Zodpovedané
6. jan 2020

Dobrý deň,

moje 6 mesačné dieťa má od ukončeného 4. mesiaca slabý pitný režim. Od tejto doby papá aj príkrmy dvakrát do dňa a pije umelé mlieko.

Odmieta dojčenskú vodu nechce a aj čaj Skúšali sme ich viacero - čistý feniklový, ovocné čaje sáčkové aj granulové. Odmieta z fľaše, dávam po lyžičkách, ale to je veľký boj.

Je to problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to bežný problém mnohých mamičiek a detičiek.

Je potrebné, aby boli mokré plienky, dieťa malo záujem o okolie, bolo hravé a spokojné. To sú známky, že je dobre hydratované a že sa ničoho nemusíme báť.

Tekutiny ponúkajte ono sa to okolo roku zvykne utriasť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas