Je sirup Narosan s čučoriedkami vhodný pre syna, ktorý má nízke železo?

Zodpovedané
20. mar 2021

Dobrý deň,

21 mesačnému synovi vyšlo z krvi nízke železo a bol mu predpísaný Maltofer. Ten mu však veľmi nechcem dávať, lebo máva stolicu každý druhý deň. A nechcem mu narobiť problémy. Je dojčený a je slabý jedák.

Dostala som odporúčanie na prírodný sirup Narosan s čučoriedkami.

Aký je Váš názor na tento sirup?

Ďakujem

Dobrý deň,

sirup z praxe nepoznám, ak je anemický Maltofer je na mieste. Je pravda, že spôsobuje zápchu, takže treba o to viac strážiť stravu a pitný režim.

Sirup som na nete pozerala zloženie, je to výživový doplnok, nie liek. Je vhodný na doplnenie vitamínov u inak zdravej populácie, nie u anemického dieťatka. Tam už nemá dostatočné hladiny, ktoré by dokázali pomôcť vyriešiť problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas