Je šanca, že sa krčné mandle môžu zmenšiť?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Mala som na mysli veľmi zväčšené krčné mandle, oznámili nám to po vyšetrení na ORL. Keďže je syn malý, nechcem to riešiť až tak radikálne - vybratím.

Môžu sa krčné mandle zmenšiť, alebo je operácia nevyhnutná?

Ďakujem

Dobrý deň,

výber krčbých mandlí u 2-ročného dieťaťa je pomerne netypický úkon a zvykne sa indikovať až v neskoršom veku.

Nie som ORL lekár, neviem sa k tomu exaktne vyjadriť. Nakoľko je to pomerne netypické, asi by som ako rodič chcela aj názor iného ORL lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas