Je šanca, že sa dcérka vylieči z astmy?

Zodpovedané
12. dec 2019

Dobrý deň,

mojej 5 ročnej bola alergologičkou zistená astma. Užíva Spiromon tabletky.

Aká je šanca, že jej to časom prejde?

Bude to mať už navždy?

Dcéra má ešte alergiu na prach a roztoče.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je astma u dcérky na alergickom podklade je skôr pravdepodobné, že je to na celý život.

Ochorenie sa však dá kontrolovať liekmi, neskôr sa dá niečo robiť aj na "zoslabovanie' alergie.

Pani doktorka Vám zrejme povedala, že pri tomto type alergie nie sú vhodné koberce, záclony, závesy. Vhodné sú hypoalergické periny, v priestoroch bytu sa nesmie fajčiť a je vhodné umývanie dĺžky denne. Je nutné častejšie umývanie vlasov dcérky, keď sa pohybuje vo vonkajšom prasnom prostredí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas