Je reč môjho 20 mesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

môj 20 mesačný veľa toho nepovie. Ukázať vie časti tela. Aj prinesie, odnesie, zvieratká vie napodobniť. Príde mi, že rozumie všetko. Chodé aj do jasličiek. Nedávno si začal tak vo veľkom džavotať a vie povedať daj, tati kde si, toto, toto čo je. Ale tak svojsky a detsky. Povie kde, toto je - a to je všetko. Vie slabiky ako papa, baba. Mama mi ešte nepovedal.

Mám sa obávať?

Mám to už riešiťM

Doma sa mu venujeme stále, čítame, ukazujeme knižky, prechádzame zvieratká. Snažíme sa až moc a on je len lenivý. Rozprávky na mobile pozerá zriedkavo, aj to iba fiha tralala. A keď ja varím a nemôžem sa mu venovať, tak sa mu venuje muž. Cez týždeň je v jasličkách. Najviac si kecá popod nos a džavoce večer. Ale aj cez deň, ale večer je to viac.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

príde mi ako štandardne sa vyvýjajúce dieťa. Aj napodobňovanie zvieratiek sú v ponímaní slová, takže tú slovnú zásobu má bohatšiu ako si myslíte. Nechala by som tomu čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas