Je pupček môjho dvojmesačného dieťatka v poriadku?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

môj synček má takýto pupček.

Je to v poriadku?

2. apríla bude mať 2 mesiace. Posledné dni pomenej papá. Niekedy vypije aj 160 ml, ale posledné dni tak okolo 100 ml. Niekedy aj tých 120.
Na poslednej poradni mal 4 620 g a pôrodnú váhu mal 3 680 g.

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o herniu.

Je nutná konzultácia detským fyzioterapeutom, ktorý pravdepodobne bude robiť tejpovanie (také akoby pásiky bude prilepovať na pupček). Týmto spôsobom by sa hernia mohla upraviť do pár týždňov.

Znížený apetít nateraz pravdepodobne nesúvisí s herniou, ono to u detí občas tak býva.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas