Je preventívne používanie inhalátora vhodnou voľbou proti laryngitíde?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra má 2 roky a 4 mesiace a v marci dostala prvý raz laryngitídu. Keďže začína jeseň, rada by som predišla ďalšej.

Je dobrá prevencia detský inhalátor?

Napr. dávať dcére každý večer 10 minút, plus dávať jej tam Vincentku.

Čo ešte by bolo vhodné inhalovať?

Je to dobrá prevencia?

Viem, že treba vetrať. Máme dosť suchý byt, tak by som ju chcela uchrániť od ďalšieho ochorenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto forma inhalácie môže iba prospieť. Ďalšou formou je minimalizovať styk s chorými deťmi, pestrá strava, pobyt vonku denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas