Je potrebné riešiť nepravidelnú stolicu 19 mesačného syna s doktorkou?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 19 mesačného synčeka, ktorý má nepravidelnú stolicu Papá všetko a stolicu má raz za 3 dni, niekedy za 4 dni. Stane sa, že je aj každý druhý deň.

Keď už ho tlači na stolicu, tak niekedy je to zdĺhavé kým ju vytlačí a stane sa, že je občas tvrdá.

Je to potrebné riešiť u detskej lekárky, alebo stačia nejaké probiotíká?

Pri kakaní neplače, nemá ani bolesti bruška.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie je potrebné to riešiť, nakoľko mu kakanie nespôsobuje bolesť, stolicu nezadržiava, odchádza spontánne a nie je nepokojný.

Skôr ako na probiotiká by som sa zamerala na dostatočný prívod vody. A to minimálne 1,2 litra/denne, mlieko a mliečne výrobky maximálne 330 ml/denne, pridať trošku viac ovocia so šupkou a zeleniony. Úplne vylúčiť sladkosti a trošku obmedziť aj pečivo, ak ho papá veľa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas