Je potrebné kvôli záchvatom plaču žiadať neurologické vyšetrenie?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

synček má 19-mesiacov a v noci sa budí na záchvaty plaču. Uprostred noci, nie vždy v rovnakom čase a nie každú noc, sa najprv prehadzuje a potom začne plakať. Väčšinou to trvá 20 minút a každá naša snaha utíšiť ho to ešte zhorší. Celý sa pritom napína, vyzerá ako keby bol v kŕči, prehadzuje sa, cúva, hádže hlavou, celý je pritom spotený. Párkrát sa nám to stalo aj počas dňa, ale častejšie je to v noci.

Naša pediatrička nám odporučila podávať mu Magne B6 ampulky, avšak stále sa to opakuje.

Je potrebné žiadať neurologické vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide pravdepodobne o nočné desy, ktoré sú u deti v tomto veku typické pri rôznych situáciach. A to najmä pri nevyhovujúcom režime (či už spánkovom, alebo pozeraní rozprávok z mobilu či TV, alebo pri nejakej vážnejšej situcáii v rodine typu narodenie iného dieťaťa, hádky v rodine, smrť, choroba).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas