Je potrebné do príkrmov pridávať trošku repkového oleja?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dvoch vecí.

Je potrebné do príkrmov pridávať trošku repkového oleja?

Pozajtra nás čaká očkovanie, ale syn má už vyše týždňa soplík. Horúčku nemal.

Je potrebné kvôli tomuto očkovanie preložiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to či sa očkovanie preloží je na Vašej pani doktorke, len soplík nie je kontraindikáciou na očkovanie. Vždy rozhoduje lekár, ktorý má dieťatko na starosti.

Do príkrmov u detí nad 6. mesiacov je vhodné pridávať aj olej - napríklad repkový. Je cenným zdrojom omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré sa v ňom nachádzajú v dokonalom pomere 1 : 2.

Podobne ako v prípade lososa, sleďa, makrely alebo vlašských orechov. Má tiež vysoké zastúpenie priaznivej kyseliny olejovej a veľmi málo nasýtených mastných kyselín. Má aj vysoký obsah vitamínu E.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas