Je potrebná kontrola mojej 8-ročnej dcéry po doužívaní antibiotík?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

moja 8-ročná dcéra ochorela, začalo to bolesťou v hrdle, plným nosom so žlto-zelenými hlienmi a teplotami 39,5°C, ktoré trvali 5 dní. Lekárka jej urobila výter, kde vyšiel Haemophilus influenze. Antibiotiká mala nasadené už počas druhého dňa vysokých teplôt. Dcéra ma imunodefekt CD4+/CD8+, má znížené postvakcinačné látky proti tetanu. I napriek očkovaniu má chronickú alergickú rinitídu. Absolvovala všetky povinné očkovania.

Ako mám ďalej postupovať?

Je potrebná ešte kontrola po doužívaní antibiotík?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bude dcérka v dobrom stave a lekárka Vám vyslovene nepovedala, že je nutná kontrola stavu, tak nie je kontrola nutná.

Po doužívaní antibiotík by mala aspoň 5 - 7 dní byť ešte mimo kolektív.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas