Je plazenie mojej 7-mesačnej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom mojej dcérky.

7-mesačná dcérka sa plazí štýlom, že sa priťahuje cez lakte. Dá pred seba ruky, pritiahne sa cez lakte obidvomi rukami naraz. Nejde také klasické plazenie ruky na striedačku. Hračky chytá raz jednou, raz druhou rukou. O lakte sa tiež opiera na striedačku.

Ide o problém v plazení?

Alebo má len nejaký svojský štýl a vie, že to tak ide a inak neskúša?

Pokúša sa dávať už aj do polohy na štvornožkovanie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak by takto plazila viac ako 3 týždne, tak už by som vyhľadala fyzioteraeuta. Ak je takéto plazenie iba v úvode a pôjde potom do 4nožkovania, tak je to OK.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas