Je pískanie v uchu u 3-ročného dieťaťa pri fúkaní nosa v poriadku?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

moja dcéra, ktorá má 3,5 roka sa mi sťažovala, že nemôže silno fúkať nos, lebo jej zapíska v uchu. Vidím, že keď silnejšie fúkne, tak si zapchá ucho. Vážnejšie chorá nebola asi od mája. Mala len párkrát trochu soplík.

Môže to byť niečo vážnejšie, prípadne niečo nedoliečené?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o niečo dlhodobé, tak je vhodná kontrola ORL. Inak pri nádche je možné pískanie v ušku, ale po vyliečení sa by nemalo pretrvávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas