Je občasný kašeľ u 3-mesačného bábätka dôvodom na návštevu pediatra?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

moje 3-mesačné bábätko občas kašle (5 - 10x denne), nemá teplotu, je spokojné a pekne papá. Malo jemnú nádchu, ktorú sme zvládli v pohode doma, ale stále sem-tam zakašle. Mám pocit, že je to z hlienov, prípadne z mlieka. Zakašle však niekedy až hodinu, dve po dojčení.

Je to v poriadku, alebo mám radšej s bábätkom navštíviť pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať preventívnu prehliadku a očkovanie. Spomeniete to pediatrovi.

V tomto štádiu to nie je dôvod na návštevu pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas