Je nutné riešiť nočné pomočovanie 5-ročného dieťaťa už s odborníkmi?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

máme 5-ročného syna (o chvíľu 5,5). Asi posledné 2 týždne skúšame noc bez plienky (cez deň je bez plienky (bez problémov) od 2 a 3/4 roka. Úspešné noci sú tak len 50 - 60% a to pravdepodobne z toho dôvodu, že on spí tak tuho, že sa na cikanie nezobudí. Dokonca sa nezobudí väčšinou ani na to, že sa pocikal.

Máme to riešiť?

Večer menej pije, max.ímálne pár hltov. Ale on všeobecne pije pomerne málo. Pred spaním sa ide ešte niekoľkokrát vycikať (keď sa dlhšie uspáva tak aj 2-3x).

Ďakujem

Dobrý deň,

5 rokov je už taká hranica, kedy by dieťa malo mať aj noci suché. Je vhodné prešetrenie, či nejde o nejakú organickú príčinu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas