Je nutné kvôli zväčšeným uzlinám môjho syna absolvovať MMR?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

môj syn prekonal v júli mononukleózu. Zistilo sa to až z testov, pretože sa celý vyhádzal. V decembri mu robili odbery - pečeňové aj krvné testy, všetko bolo v poriadku. Zostali mu akurát zväčšené uzliny pod pazuchami a v slabinách. Na sono sme boli prednedávnom a sú vraj normálnej veľkosti. Kamarátka má znepokojila, vraj keď sú zväčšené uzliny pod pazuchami, treba ísť na MMR vyšetrenie.

Je naozaj nutné kvôli zväčšeným uzlinám absolvovať toto vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem o aké vyšetrenie - nepoznám také 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas