Je normálne, že dieťa po antibiotikách dostane útlm v podobe únavy?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

nie sme v rodine veľmi zvyknutí užívať antibiotiká. Dcéra má 2 roky a 3 mesiace. Od pondelka má zápal nosových dutín, kašle. Mala aj teploty. Už sa však cíti lepšie.

Antibiotiká užila včera prvý raz. Lekárka jej predpísala Zinnat 250, každých 12 hodín 2,5 ml. Dnes ráno, keď som jej ich dala, tak asi 2 hodiny potom, ostala značne unavená. Nebola malátna a komunikovala normálne, len bolo na nej vidieť únavu.

Je normálne, že dieťa po antibiotikách dostane útlm v podobe únavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr je to "normálne" pri bakteriálnej infekcii (ak doteraz nemala atibiotiká, tak nemala bakteriálnu infekciu) ako pri liečbe antibiotikami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas