Je normálne, že 2,5 ročný syn v spánku nepravidelne dýcha?

Zodpovedané
5. dec 2021

Dobrý deň

už skôr som si všimla, že 2,5 ročný syn v spánku občas nepravidelne dýcha (5 - 7 sekúnd pauza, potom sa prudšie nadýchne). Vypozorovala som, že sa to stáva vtedy, keď zaspí po silnom plači veľmi rozrušený. Napríklad po nočnom dese. Či sa to stáva aj inokedy neviem, zatiaľ som si to nevšimla.

Je to normálne, alebo treba čím skôr kontaktovať doktora?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to normálne, aj dospelí takto v spánku fungujeme. Ak pauza nie je viac ako 20 sekúnd - tzv. apnoická pauza, to by sa muselo riešiť s pediatrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas