Je normálne potenie sa viac na jednej strane u 5 mesačného chlapčeka?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

môj 5 mesačný synček sa počas spánku viac potí na ľavej strane. Celá ručička aj pazuška sú mokré. Pravú ruku buď nemá spotenú vôbec alebo len málinko.

Na tej ľavej strane neleží, preto tomu nerozumiem.

Čo je príčinou takétoho potenia?

Druhý problém sa týka dýchania. Počas dňa, ale aj v noci sa mi zdá ako keby mal zrýchlené dýchanie. Resp. ako keby lapal po vzduchu a má to taký čudný zvuk.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

s niečim takýmto som sa zatiaľ nestretla. Nepoznám žiadne možné ochorenie, ktoré by sa prejavovalo potením sa iba na 1 strane. Píšete však, že sa potí celkovo. V tom prípade nemáte dobre nastavené teplotné prostredie na spánok.

Dýchanie počas spánku môže byť zrýchlené v určitých spánkových fázach. Ak sa Vám však nezdá aj počas dňa, je vhodné to spomenúť Vašej obvodnej doktorke na preventívnej 6 mesačnej prehliadke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas