Je normálne, keď trojročnej dcérke skáče teplota?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra od nedele noci horúčkuje. V pondelok sme navštívili lekára, CRP a aj moč mala v poriadku. Prvý deň teploty vyskočili po 4 hodinách od podaní lieku a stále boli od 38 - 39°C.

Z utorka na stredu v noci mala už 37,9°C.Podala som liek o druhej v noci a 16 hodín od podania lieku teplota už nebola. Dieťa pije, papá, sem tam sa sťažuje na bolesť bruška. Teplota večer opäť vyskočila na 38,7°C.

Lekár má odbil, že antibiotika nie sú potrebné, keďže je CRP v poriadku.

Je normálne takéto skákanie teplôt?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto výstup je úplne bežný. Telo reaguje na prítomnosť vírusu (baktérie nie lebo CRP je nízke) a istú dobu to trvá. Pokojne večerné výstupy môžu trvať aj zopár dní.

Odporúčam pokojový režim, veľa tekutín a efektívne znižovať horúčku, ak bude prítomná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas