Je normálne, ak sa synček pri zaspávaní pozerá do ničoty?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

mám 16-mesačného synčeka, ktorý keď papá mlieko pred zaspávaním, alebo mu dám cumlík pred zaspávaním, tak zatvorí oči (potom ich otvorí) a na 3 sekundy a vidím pod viečkom, že sa mu pohybujú očká.

Keď som ho trošku pozorovala a trošku otvoril oči, tak som videla, že ako keby pohybuje s nimi doľava a doprava. Niekedy sa pozrie hore, ale nie tak intenzívne ako to robil ako malé bábätko. Robí ešte aj to, že sa pozerá do ničoty, keď zaspáva.

Sú tieto zvyky v poriadku u 16-mesačného dieťatka?

Dokedy je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

znie mi to ako bežný prejav pred zaspávaním - robia to aj dospeláci.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas