Je normálna častá laryngitída u 6 ročnej dcérky?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

dcéra bude mať o dva mesiace 6 rokov a chodí do škôlky. Za posledné dva mesiace má už tretíkrát laryngitídu.

Je to normálne?

Sú potrebné ďalšie vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku nie je štandardné opakovanie laryngitíd. Neviem či ide o laryngitídu so záchvatmi, nutnosťou liečby, akej liečby atď.

Všeobecne u predškolákov je aj 8 atakov infekcie horných dýchacích ciest ročne v norme.

Laryngitída je vírus, na ktorý sa netvoria protilátky, takže sa môže opakovať. Vhodné je užívať Imunoglukan P4H na posilnenie imunity. A aj vitamín D.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas