Je nočné potenie u 5 ročnej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobrý deň,

moja dcéra 5 ročná sa strašne potí. V noci ju musím kompletne celú prezliecť, lebo je celá mokrá. Máva mokré aj posteľné prádlo.

Mám s ňou ísť k lekárke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nočné potenie spolu s únavou, chudnutím, stratou zájmu, zníženou chuťou dojedla, kolabsovými stavmi alebo vypadávaním vlasov, štiepením nechtov, môže signalizovať aj vážne ochorenie.

Pri samotnom nočnom potení ako takom, by som keď tak skontrolovala krvný obraz, hormóny štítnej žlazy a glykémiu ráno nalačno. Avšak bez ostatných symptómov vyššie spomenutých vážnejšie ochorenie nepredpokladám.

K lekárke zájdite, dcérku vyšetrí a povie Vám podľa záveru vyšetrenia ďalší postup.

Možno príde na to, že v týchto horúcich dňoch dcérku obliekate viac ako máte, alebo, že spí pod hrubšou prikrývkou, nevetráte miestnosť atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas